Linkuviai žiemą vijo iš Latvijos sostinės – Rygos!

Kai visa Lietuva ruošėsi varyti žiemą iš kiemo, Linkuvos kultūros centro folkloro ansambliai „Linkava“ ir „Ratinėls“ (vad. A. Garalevičienė)  iškeliavo tai padaryti į kaimyninės Latvijos sostinę – Rygą.
Ansambliai savo Užgavėnių programą parodė Rygos lietuvių vidurinės mokyklos moksleiviams, bei lietuvių bendruomenei.
Iš pradžių, mokykloje, į kurią linkuvius pakvietė taip pat iš Linkuvos kilusi, mokyklos mokytoja Regina Kriščiūnaitė, programa buvo parodyta patiems mažiausiems mokinukams, o vėliau mokyklos kieme linksmintasi su vyresniaisiais. Mūsiškiai buvo paruošę namų darbus ir pašoko latvių liaudies šokį „Ka tu teci“. Vėliau, Kanapiniui įveikus Lašininį, garsiai išvarius žiemą bei sudeginus morę, lietuvių bendruomenė pakvietė folkloristus į mokyklos „žiemos sodą“, kuriame kartu su Rygos lietuvių folkloro kolektyvu „Bijūnas“ skanavo blynus, dainavo bendras lietuviškas užstalės dainas.
Su linkuviais taip pat bendravo mokyklos direktorės pavaduotojas Rolandas Žalnierius, kuris papasakojo apie lietuvių bendruomenės veiklą, mokyklos gyvenimą. Apsikeitus atminimo dovanomis, linkuviai lydimi Reginos Kriščiūnaitės aplankė Rygos senamiesčio žymiausias vietas, pasiklausė įdomių istorijų. Nors diena buvo nelengva, tačiau mūsiškiai grįžo pilni entuziazmo ir geros nuotaikos.

 

Parašykite komentarą