Tremtis- vis dar gyva kraštiečių prisiminimuose

Vilties ir gedulo diena kasmet suburia žmones. Vieni jų-  perėję visą sovietinių konslagerių košmarą. Kiti -ateiną vardan atminimo tų, kurių gyvenimus pasiglemžė atšiaurūs Sibiro vėjai . Treti – dėl istorinės atminties išsaugojimo. Visus juos jungia birželio 14-oji, kai į nežinomybę iš Lietuvos išpuškavo traukiniai su gyvuliniuose vagonuose įkalintais lietuviais. 

Linkuvos Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje buvo laikomos  Šv. Mišios. Po jų, prie tremties memorialo vyko aukų pagerbimo ceremonija. Padėtos gėlės. Vėjyje suvirpėjo atminimo žvakučių liepsnelės. Mintimis apie to laikmečio įvykius dalijosi Linkuvos miesto seniūnė Gitana Pašiškevičienė ir tremtinė Zita Gasiūnienė.

O kultūros centro kiemelyje, Linkuvos gimnazijos moksleiviai: Robertas Verdickas ir Linkuvos bibliotekoje dirbantis savanoris Ernestas Grubliauskas skaitė Linkuvos krašto tremtinių sąrašą. Visi buvo kviečiami prisidėti prie visuotinės  tylos minutės akcijos.

Linkuvos kultūros centro folkloro ansamblis „Linkava“ rodė šiai progai parengtą programą apie kitokią tremtį- rekrutų prievolę.

Džiugu, kad Vilties ir Gedulo dienos  istorinė atmintis vis dar buria žmones.

 

Parašykite komentarą