Menu Close

Advento žvakele uždegio

Lapkričio 27 d. Linkuvos Kultūros Centras pakvietė į priešadventinį vakarą „Advento žvakele uždegio…“.  Į didžiąją salę sugužėjusį gražų būrį linkuviečių pasitiko suaugusiųjų folkloro ansamblis „Linkava”.Jų atlikta daina žiūrovus perkėlė į keturias susikaupimo ir Šv. Kalėdų laukimo savaites – Adentą.Simboliškai sužibo Advento vainiko žvakutės.

Mintimis apie Advento reikšmę dvasinam žmogaus pasauliui, vainiko prasmę, jo paskirtį, atsiradimo istoriją pasidalijo Linkuvos Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės  bažnyčios klebonas Edvardas Zeidotas.

   Mūsų seneliams tai buvo ypatingas laikas. Jo metu „neveseliodavo”, rūpinosi savo dvasiniu pasauliu, neruošdavo statybinės medienos, nekirpdavo avių… Vaizdžiai apie tradicijas, įvyniodamas į dainų šydą,  susirinkusiesiems papasakojo folkloro ansamblis „Linkava”.
Advento rimtis apgobdavo ir vaikus. Vaikų folkloro ansamblis „Ratinėls” paporino,  ką seniau per Adventą  ir sulaukę Šv. Kalėdų žmonės valgė. Pavaišino, žiūrovus pupomis, ir pačių pagamintais saldainiais. Žaidė žaidimus. O pasidžiaugę, kad dar ne Adventas ir smagų šokį sutrypė.
Linkuvos Kultūros Centro dailininkė Rūta Valionienė pasidžiaugė darbščiais vaikais, kurie lanko neformaliojo ugdymo programą „Mano kraštas man brangus”. Nuo pat spalio mėnesio vaikai ruošėsi adventui.
 Dėkojo šaunioms močiutėms Linkuvietei Felicijai Briškienei ir Linkuvos pagyvenusių žmonių globos namų  gyventojoms Marijonai Baltulienei ir Kazimierai Monkevičiutei, kurios papasakojo apie savo vaikystę, apie Adventą ir kaip laukdavo Šv. Kalėdų. Surinktos žinios buvo pritaikytos per edukacinius užsiėmimus: pynė vainikus, virė saldainius, darė žaisliukus. Žiūrovai buvo kviečiami pasigrožėti vaikų pagamintais žaisliukais, obuoliukais ir vatos „sniegeliu” puošta eglute.
Renginiui baigiantis folkloro ansamblio „Linkava” muzikantai pagrojo atsisveikinimo maršą.