Menu Close

Baltų vienybės diena

Pašvitinio laisvalaikio salė Baltų Vienybės dieną tradiciškai minėjo Pelaniškių piliakalnio papėdėje. Tikime, kad gražia tradicija taps bėgimas Pašvitinys- Pelaniškiai. Jį geranoriškai pasisiūlė organizuoti triškonietis, sporto entuziastas Vytautas Žemietis. O Pašvitinio skyriaus kolektyvai vadovaujami Danutės Maižiuvienės,   kartu su svečiais iš Latvijos BauskėsKC folkoro ansambliu ‘Trejupe“ džiugino žiūrovus skambia daina.

B

Baltų diena skambėjo ir Bardiškiuose. Prie sąšaukos laužo dainomis džiugino susirinkusius Bardiškių skyriaus  folkloro ansamblis „Beržutėls“ ( vad. A. Ždanko)

Rugsėjo 22 d. Ūdekų skyrius kartu su biblioteka paminėjo rudens lygiadienio ir Baltų vienybės šventę. Lygiadienis reikšdavo aukojimą dievybėms ir dėkojimą joms už užaugintą derlių. Pagal pagoniškas tradicijas buvo aukojami gyvuliai –  dažniausiai ožys. Renginio metu simboliškai buvo sudegintas šiaudinis ožys. Iš kaštonų ir gilių buvo dėliojami baltų ženklai ir simboliai. Baltai ypatingą dėmesį skyrė šermukšniui. Tad moterys renginio metu pasipuošė šermukšnių karoliais. Pasidžiaugėme šių metų derliumi įvairiais darbeliais iš rudens gėrybių. Renginio dalyviai vaišinosi šiupiniu iš šių metų derliaus.