Menu Close

NUTILUSI ARMONIKA

Tradiciškai, artėjant ramybės ir susikaupimo laikui, Linkuvos kultūros centras pakvietė savo žiūrovus į priešadventinį vakarą. Čia Linkuvos kultūros centro folkloro ansamblis „Linkava“ ( vad. A. Garalevičienė) uždegė pirmąją Advento vainiko žvakelę. Pristatė naują programą „Nutilusi armonika“ , apipintą dainomis, vingriomis melodijomis, šokiais, prisiminimais ir eilių posmais. Taip prisimintas prieš penkerius metus amžinybėn išėjęs armonikierius Albertas Juras.

Šį geraširdį, ilgaamžį, energijos ir meistriškumo nestokojusį žmogų Linkuvos kraštas mena iki šiol. Dar vaikystėje į rankas paimta armoniką Dėdę Jurą lydėjo per visą jo nepaprastą gyvenimą. Padėjo ištverti tremties į Sibirą negandas. Guodė, jau su sava šeimą grįžusį į Lietuvą. Nepamainomas armonikierius Albertas Juras tapo ir folkloro ansamblyje „Linkava“. Klausant jo atliekamų maršų, polkų ir valsų kojos pačios kilnotis imdavo. Taip ir šokdino savo klausytojus Albertas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. O 2014m.  Albertas Juras buvo minimas kaip vyriausias Lietuvių dainų šventės dalyvis.  jau būdamas garbaus amžiaus vis dar stebino klausytojus energingos polkutės melodija. Ir pats džiaugėsi, kad  įrašė garso įrašus – palikimą  ateities kartoms…. Eidamas 98 – sius metus Albertas Juras išėjo amžinybėn. Palikdamas šviesių prisiminimų aidą.

Nuotraukos. Tris pasaulio žemynus apjungianti biografija. Dėdės Juro mėgiamos dainos. Ir taip stipriai mylėtos armonikos melodija, tapo programos „Nutilusi armonika“ ašimi. Prisiminimais ir muzika dalijosi bičiulis pakruojietis armonikierius Gintautas Gvazdauskas kartu su jaunąja muzikante, linkuvė, Skaistė Poškute.  Prisiminimų puokštę ir  poezijos eilutes apie nepamirštamąjį „Pupų dėdę“ pažėrė, pakruojietė, poetė Karolina Kazlauskienė. Eiles skaitė Elzė Račkauskienė. Bičiulio atminimui nuo armonikos dulkes nupūtė ir  buvęs ilgametis folkloro ansamblio „Linkava“ dalyvis Ignas Valionis. Bendrystės vakaru savo kalboje džiaugėsi Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius ir Linkuvos kultūros centro direktorius Methardas Zubas.