Menu Close

Stovykla „Stop vasara“

Vasara – ne vasara, jeigu nepabuvojai liepos 26d. startavusioje Linkuvos kultūros centro dienos stovykloje “ Stop vasara“.  Stovyklos veikla buvo išskirstyta dienomis.

 „Spalvų dieną“. Vyko dalyviu prisistatymu, susipažinimu. Žaidimais. Stovyklos taisyklių kūrimu. Ir pažadu draugauti, bendrauti ir bendradarbiauti net dvi savaites.

„Etono diena“ Pirmoji etnodienos taisykle- pažink savo kraštą. Stovyklautojai leidosi į pėsčiųjų žygį kompozitoriaus J. Pakalnio gimtosios sodybos link, Čia rinko vaistažoles. Dairėsi po sodybos pastatus. Žaidė piemenėlių žaidimus. Vaikai pastate ir suvaidino net 2 spektaklius. Kitą dieną vėl keliavo. Pirma stotelė – Genovaitės ir Romualdo Jaškulių sodyba. Čia stovyklautojai susitiko su gražuolėmis alpakomis, margaplunksniais povais ir net juodosiomis gulbėmis. Genovaitė papasakojo apie visus ūkio gyventojus. Atsakė į visus vaikų klausimus. Labai džiaugiamės šiuo susitikimu. Toliau – gatvėmis, gatvelėmis per laukus ir ražienas leidomės į senųjų vietovardžių paiešką. Vaikai eidami lyg burtažodžius kartojo kaimų ir vietovių pavadinimus: Jurgaičiai, Jurgaičių piliakalnis, Pagulianka, Plentas….Ūkininkų Vandos ir Gintauto Navickų sodybos prieigose pasitiko išdidžių danielių banda. O saldaus atokvėpio valandėlė sodybos pievutėje nuplovė visus žygio rūpesčius. Nuoširdžiai dėkojame aplankytų sodybų šeimininkams. Jūsų dėka ši kelionė buvo nepamirštama. Vėliau Kultūros centre atidarėme arbatos dirbtuvėles. Draugiškai pavadinome jas „Linkuva“. Dalyviai kruopščiai rūšiavo arbatžoles. Kūrė jų derinius. Skirstė į maišelius. Apklijavo individualaus dizaino etiketėmis.

„Muzikos diena“ kvietė šėlti scenoje.  Grupės “ Septima“ vyrukų padedami stovyklautojai susipažino su muzikos instrumentais. Kai kurie pirmą kartą į rankas paėmė gitarą. Išbandė bosinės gitaros, pianino skambesį. O didžiausią susidomėjimą patyrė būgnai! Kitą dieną stovyka „Stop vasara“  tapo dainininkų kalve. Smagu dainuoti karaoke kartu su stovyklos draugais. Iš pradžių nedrąsiai, o paskui vis garsiau skambėjo dainos. Liejosi šokių muzikos ritmai.
 
 „Knygų diena“. praleidome Linkuvos miesto bibliotekoje. Čia apžiūrėjome Rimos Briškaitės interjerinių lėlių parodą. Vartėme knygutes. Žaidėme žaislotekoje. Pamatėme ir išklausėme projekto „Ona Vašakitė Bluzmienė – tautosakos kelias ir sklaida“ pasaką – knygą „Pusiau lupta ožka“. Patys pasidarėme knygutes. Minė mįsles su bibliotekoje dirbančia savanore Gabriele. Dalijomės prizais. Žiūrėjome istorijas virtusias kino filmais.
 
„Linkuvos detektyvas diena“. Kvietė į žygį mieste. Aplankėme miesto laisvalaikio erdves. Tyrinėjome senovines Linkuvos nuotraukas. Ieškojome jose šių dienų miesto fragmentų. Patys fotografavome. skaitėme išnykusius vietovardžių pavadinimus. Kai litus parvijo į kultūros centrą, piešėme ant stiklo.
 
Paskutinę stovyklos dieną dalyviai kartu su tėvais rinkosi miesto parke į šventę. Nepabūgę vėsaus oro, tiesė ant žolės patiesalus ir surengė patį tikriausią pikniką. Apžiūrėjo stovyklos metu vaikų padarytų fotografijų parodą „Čia mano namai“. Dalijosi pačių pagamintą arbatą ir piešinius ant stiklo.
O kiek linksmybių laukė po parko medžiais …. Visiems norintiems meistrė piešė ant veidukų. Darė laikinas tatuiruotes. Visi iki soties šokinėjo didžiuliame batute. O šventės pabaigoje ir maži ir dideli nėrė į didžiulį PUTŲ ŠOU pasirodymą. Buvo taip linksma!
Dėkojame visiems stovyklos dalyviams, kurie ištisas dvi savaites, kiekvieną dieną ėjo į kultūros centrą ir dalyvavo parengtose veiklose. Nuoširdžiai tikime, kad mums visiems šis laikas buvo tikrai ypatingas. Daug ko patyrėme, sužinojome ir išmokome.
Dėkui tariame ir Pakruojo rajono savivaldybei, kuri rėmė šią mūsų idėją.
AČIŪ Linkuvos seniūnijai, kad visada ištiesia pagalbos ranką. Gera turėti tokį patikimą draugą šalia.