Menu Close

TEATRŲ FESTVALIS „PASLAPTIS 2024“

Tris dienas Linkuvos kultūros centras kvietė žiūrovus nerti į tradicinio teatrų festivalio „Paslaptis 2024“ sūkurį.

Kovo 8 d.  festivalį atidarė Pakruojo rajono mėgėjų teatrai. Pirmieji į sceną žengė Pakruojo r. sav. J.  Paukštelio viešosios bibliotekos Guostagalio padalinio mėgėjų teatras ( rež.. Zita Venclovienė) su nuotaikingu spektakliu „Keista liga“.  Garsias plojimais pasveikintas Linkuvos KC Ūdekų skyriaus mėgėjų teatras ( rež. Vitalija Vareikienė) ir jų komedija „Vis per tą gerą širdį“

Kovo 9 d.  festivalio estafetę perėmė svečiai iš Pasvalio kultūros centro. Tai -Vaškų skyriaus vaikų ir jaunimo dramos studija ( rež. Mindaugas Garalevičius), ir jų paslaptingą šviesą skleidžiantis, bei didelę mažo vikšrelio istoriją pasakojantis, spektaklis  „Svajonė skristi“.

Lietuvos istorijos skraistę praskleidė ir susimąstyti apie tautos ir valstybės būtį kvietė Panevėžio r. Ramygalos kultūros centro suaugusių mėgėjų teatras „Ąžuolynė“  (rež. Audronė Palionienė) ir jų kostiuminė – istorinė drama „Sarmatų palikuonys“.

Maža gudrybė peraugusi į melą, keletas nesusipratimų, ir štai prašom – smagi istorija, kurią žiūrovams papasakojo svečiai iš Radviliškio r. Šeduvos kultūros ir amatų centro. Alksniupių kultūros namų mėgėjų teatras ,,Pilnatis“  ir jų komedija „Ach tos moterys“ ( rež. Laima Didžbalienė),

Kovo 10 d.  skaudžias tremties patyrimais su žiūrovais dalijosi svečiai iš Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio. Teatras „Stebulė“ (vad. Vita Vadoklytė)  ir jų spektaklis „Nulaužytų šakų giesmės“.

Utenos kamerinis teatro spektaklyje „Pora kaip tvora“ ( rež. Šarūnas Kunickas)  buvo pasakojama apie visuomenės primestus stereotipus moteriai,  subalansuotus šeimai, bet nepritaikytus  vyrui.

O festivalį uždarė susitikimas su vienu geriausių Lietuvos teatro ir kino aktoriumi Mindaugu Capu.

Tradiciškai festivalio vertinimo komisija apdovanojo geriausius moters ir vyro vaidmens atlikėjus. Dovana už geriausią moters vaidmenį atiteko: Redai Nakčiūnienei ( Vida Narbutienė „Keistaliga“), Daivai Naudžiūnienei  ( Nastė  „Per tą gerą širdį“), Akvilei Janulytei ( kamanė „Svajonė skristi“), Vidai Jakavičienei  (Marė Atinaitienė „Ach tos moterys“),  Algimai Balakauskienei (italė Mari de Neri „Sarmatų palikuonys“). Už geriausią vyro vaidmenį apdovanoti: Ramūnas Baltokas ( Tadas Narbutas „Keista Liga“),  Laimutis Bartašius (kolūkietis Motiejus „Per tą gerą širdį“) , Antanas Kaziliūnas ( vikšrelis „Svajonė skristi“) , Feliksas Jurevičius (Indrius Antinaitis „Ach tos moterys“ ) , Audrius Kučys (Apolinaras Morauskis, Miunhazenas „Sarmatų palikuonys“).

Dėkojame visiems dalyviams ir žiūrovams  tikime, kad teatrų festivalis „Paslaptis 2024“ jųsų kasdienybę nuspalvino naujais veidais, netikėtomis istorijomis, gražiais susitikimais.