Menu Close

UŽGAVĖNĖS LINKUVOJE

Antradienį nuo pat ryto Linkuvos kultūros centre siautė Užgavėnės!
Tas, kas anksti atsikėlė ryte, turėjo puikią galimybę sudalyvauti Linkuvos kultūros centro šventinėje Užgavėnių rytmečio programoje. Ja ir pasinaudojo Linkuvos specialiosios mokyklos moksleiviai lydimi mokytojų: Raimondos Grockės ir Jūratės Vaicekauskienės. Taip pat mokytojų padėjėjų: Jolantos Pivorienės bei Danguolės Vaicekauskienės.
O Užgavėnių rytmetyje būta visko. Stebuklingai galėjai virsti kuo tik panorėjęs: Meška, Daktarų, Nuotaką ar net pačiu Velniu. Veikė kromelis. Jame buvo didelis pasirinkimas vaistų nuo visokiausių ligų ir galimybė pasiilginti gyvenimą. Nepaliko abejingų Lašininio ir Kanapinio kovos. Patyrę kepėjai čirškino blynus. Visi dalyviai sėkmingai Morei į kišenę sukrovė visas kamuojančias bėdas. O Linkuvos bibliotekoje užvirė pats tikriausias Užgavėnių protų mūšis!
Vėliau smagiomis eitynėmis prasidėjo Užgavėnių šventė. Vis norintys, rinkosi prie Linkuvos kultūros centro, persirengę mėgstamais Užgavėnių personažais. Triukšmingai su dainomis eisenos dalyviai vijo Žiemą iš Linkuvos miesto gatvių. Sudrebinę miestą persirengėliai skubėjo į Linkuvos kultūros centro kiemelį kur spragsėdamas degė šventinis laužas. Garsiai šaukiant „Žiema, Žiema, bėk iš kiemo“ lauže sudeginta Morė. Linkuvos kultūros centro kūrybinė studija „Bitutės“ ( vad. Rūta Valionienė) visus šventės dalyvius vaišino net 13 rūšių blynais su uogienėmis ir kitais pagardais.