Menu Close

Užgavėnių šėlsmas Linkuvoje

Nuo pat ryto Linkuvos kultūros centre svečiavosi persirengėliai. Patys pirmieji į edukaciją „Užgavėnių rytmetis“ atskubėjo Linkuvos specialiosios mokyklos auklėtiniai. Čia jie puošėsi Užgavėnių personažų kaukėmis. Darė tarškynes. Laistėsi vandeniu. Šoko ratelius.  Papildė Morės  krepšelį norimų atsikratyti dalykų sąrašu. Patys kepė ir žinoma valgė blynus su gardžiomis uogienėmis. O edukaciją vainikavo  smagi viktorina, kurią paruošė Linkuvos bibliotekos darbuotojai Sandra ir Mantas.

Per pačius pietus  smaližių laboratorijos duris ėmė varstyti vikri Čigonė. Ji kartu su kūrybine studija „Bitutės“  nėrė į gardėsių jūra.  Visi šventės dalyviai pakluso šventės dreskodui ir virto Užgavėnių personažais. Čirškėjo įvairiausių rūšių, formų, skonių blynai. Vyko uogienių degustacija. Viską apipynė Čigonės  pamokymai, burtai, pokštai, šokiai ir dainos.

O, kai blynų buvo prikeptas visas kalnas. Linkuvos kultūros kiemelyje užgrojo smagi melodiją. Ir sugužėjo persirengėliai  iš viso svieto. Buvo čia velnių, čigonių, žydelkų, ožkų,  pamestų nuotakų ir kitų tradicinių šventės personažų. Pasodino Morę vidury sukrauto laužo.  O patys ėmė  šokti trypti. Vyko nuožmios Kanapinio ir Lašininio kovos.  Suliepsnojus Užgavėnių laužui pražuvo Morė su visomis bėdomis ir nelaimėmis. Visi šventės dalyviai vaišinosi karšta arbata ir kvapniais blynais. Ir džiaugėsi, kad pavasaris jau ne už kalnų.