Menu Close

BALTASIS lINKUVOS MIESTO 520-SIS GIMTADIENIS

   Ne kasmet mūsų gražiajam miestui Linkuvai stukteli toks gražus 520 metų jubiliejus. Ta proga Linkuvos kultūros centras ir seniūnija nusprendė miestelėnus pakviesti į nepaprastą, užburiančią „Baltąją vakarienę“.     Pirmoji gimtadienio staigmena laukė čia pat, už kampo , Varpo gatvelėje, praeivius pasitiko dvi baltos fėjos. Kiekvienam praeiviui teko traukti po laimės linkėjimą iš baltų krepšelių. 

   Vėjyje plazdančios baltos juostelės, balti balionai, baltos staltiesės baltos gėlės ir baltos švieselės, Pievutėje išsirikiavę molbertai su tapybos plenero „Kuždesiai apie Linkuvą 2020 “ dalyvių darbais. Taip Linkuvos kultūros centro kiemelis pasitiko „Baltosios vakarienės “ svečius.  

O svečiai taip pat atvyko nepaprasi, pasipuošę nuo galvos iki kojų baltos spalvos drabužiais ir akcentais.  Pagal visas „Baltosios vakarienės“ taisykles, nešini baltos palvos stalo dekoracijomis ir užkandžiais.

    „Baltosios vakarienės“ tradicija užgimė Prancūzijoje.  Taigi šventės dalyviai, klausydami Marijos Kacilevičiūtės prancūziškai atliekamos dainos, buvo pakviesti per pojūčius  pajusti prancūzišką dvasią. 

     Linkuvos kultūros centro direktorius Methardas Zubas sveikindamas visus susirinkusiuosius kvietė  išlaikyti savo unikalaus miesto savitumą ir jaunatviškumą. O koks miesto gimtadienis be dovanų. Linkuvos miesto šeimininkei, Linkuvos seniūnei Gitanai Pašiškevičienei įteikė, praėjusiais metais  vykusiai tapybos plenero metu sukurtą, dailininkės Onos Morkūnaitės kūrinį.  

   Taip pat renginį puošė Simono Kiliaus , Ernesto Tamašausko ir Virginijus ir Marijos Kacilevičių dueto atliekamos dainos.

   Sveikinimų žodžius vakarienės dalyviams  tarė Linkuvos miesto seniūnė Gitana Pašiškevičienė. Europarlamento narė Aušra Maldeikienė, Seimo narys Antanas Matulas. Pakruojo meras Saulius Margis, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė. Kandidatė į Lietuvos Respublikos Seimą Žiemgalos apygardoje Rūta Bilkštytė.

  Linkuvos kultūros dailininkė Rūta Valionienė pristatė projekto „Linkuvos menų arka II“ tapybos plenero parodą „Kuždesiai apie Linkuvą 2020“ .

Šokių aikštelė užsipildė suskambėjus „Pečius griūn“ (Gargždai) dainoms. O Pakruojo kultūros centro linijinių šokių grupė „Saulės linija“ ne tik surengė patį tikriausią pasirodymą, bet kvietė vakarienės dalyvius pasimokyti  šokių žingsnelių.

https://www.facebook.com/277525555601900/videos/2476179695940259/UzpfSTEwMDAyMTc3OTExMzEyMTo3NTI1MzkwOTg4MTUzODc/