Menu Close

Paroda „Du viename “

   Per keletą metų susiklostė  graži tradicija miesto šventę pradėti nuo parodos atidarymo. Kadangi proga ypatinga, tai  ir žiūrovai buvo pakviesti į didžiulę šventę , jiems buvo pristatytos  iš karto net dvi parodos. Projekto „Linkuvos menu arka II“ tapybos plenero  paroda „Kuždesiai apie Linkuvą 2020’’ ir kraštietės,  Rimos Briškaitės fotografijų paroda,, Žiedynai’’.

    Linkuvos kultūros centro dailininkė Rūta Valionienė pristatydama parodą „Kuždesiai apie Linkuvą“  pabrėžė, kad šį kartą kurti kartu buvo pakviesti  vaikai ir jų mokytojai. Plenero dalyviais tapo  Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklą, Linkuvos gimnaziją, ir Pasvalio kultūros centro Vaškų skyrius.

    Susiklosčius šalyje eksremaliai situacijai, buvo laikomasi visų rekomendacijų ir tapybos pleneras buvo įgyvendintas  nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad visi plenero dailininkai dirbo saugiai savo namuose. Tačiau tai nesutrukdė jiems nutapyti daug gražių kūrinių.

  Parodos lankytojai žavėjos Linkuvos gimnazijos dailės mokytojosAlmos Zajarskienės, Joniškio Algimanto Raudonikio mokytjos Loretos Angilovienės ir jos mokinių: Brigitos Buoreckaitės, Kamėjos  Vaitkutės, Viltės Valančiūtės, Radvilės Vičaitės, Samantos Bazaraitės, Kamilės Andrašiūnaitės ir Ugnės Girdžiūnaitės kūriniais. 

    Na o fotografijų paroda „Žydėjimas “ yra  puikus kraštietės, visa širdimi linkuvės, keliautojos, keramikės, mokslininkės Rimos Briškaitės kūrybinis sugrįžimas į Linkuvą. Kiekvienais metais  Linkuviečiai turi progą pasidžiaugti Rimos daugialype kūryba. 

    Pristatydama šią paroda R. Valionienė pridūrė, kad svarbu yra pajausti gamtos galią.

     Parodoje žiūrovai atrando gėles, kurios kviečia  pamatyti, koks gražis slypi tuose mikro pasauliuose. O juk ne kasdiena atrandame tam laiko. Toks žydintis, filosofinis yra autorės  užfiksuotas pažiūris į pasaulį. 

   Po ilgų kalbų parodą puošė  Gabrielės Gaigalaitės daina.