Menu Close

Donato Voverio mono spektaklis „Lietuva“

Keturių veiksmų muzikinis mono spektaklis ,,Lietuva“

Pagal Justino Marcinkevičiaus poemą – dramą ,,Mindaugas“

Spektaklio režisierius ir vaidmens atlikėjas Donatas Voveris

Trukmė – 60 min.

Spektaklyje pagal Justino Marcinkevičiaus istorinę dramą kuriamas Lietuvos Karaliaus Mindaugo, suvienijusio Lietuvos žemes, portretas, iškeliamas žmogaus ir Valdovo vidinis konfliktas. Spektaklio režisierius D. Voveris išmoningai kuria mono spektaklį: tekstinę raišką stiprindamas gitaros, būgnelių ir lūpinės armonikėlės muzikos garsais bei gyvu autorinių dainų atlikimu. Šiuolaikiškas požiūris į žmogų, Valdovą, tiksli įvykių sceninė interpretacija spektakliui suteikia organišką įvykių seką, dinamiką.

Spektaklis prikausto dėmesį, nes jame iš tiesų kūrybiškai panaudotas vieno aktoriaus kaip grupės veikimas scenoje. Taip pat greita visų sceninių procesų kaita, siekiant prasiskverbti į interpretuojamo kūrinio gelmę, išryškina dvasinių vertybių svarbą.

Plėtojama Balto ir Juodo Metraštininkų tema leidžia žiūrovams suprasti, kad istorija yra gyvas ir nuolatos besitęsiantis procesas. Spektaklis savo temomis bei estetika aktualus šiai dienai – kažkada parašyti žodžiai apie taiką su pasauliu ir su savimi, apie meilę tėvynei skamba, kaip ,,absoliučios“ tiesos, skatinančios patriotizmą ir beatodairišką tikslo siekimą.

Žiūrovai spektaklyje drauge su aktoriumi ir režisieriumi išgyvena ekstremalią būseną: tampa gražesni savo siela ir stipresni savo dvasia. Karaliaus Mindaugo įtaigiai suvaidinta konkreti istorija perteikia žmogaus kaitos esmę. Spektaklis puiki galimybė Jauniems — pažinti istoriją, o Vyresniems — ją prisiminti.

,,Šiame spektaklyje aš ,,išlieju” savo širdį, o žiūrovai tikrai nelieka abejingi“ – sako Donatas Voveris.

Spektaklis bus rodomas kovo 10 d. (antradienį) 12 val. Linkuvos kultūros centre.