Menu Close

Vasario mėn. Ūdekų skyriaus renginiai

Vasario 14 d. 13. 00 val. jaunosios lakštužėlės vyko į Guostagalio skyrių ir koncertavo artėjančios Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime. Ta proga pasveikino Guostagalio mėgėjiško teatrą su kūrybinės veiklos dešimtmečiu.

Vasario 14 d. 19.00 val. ūdekiečiai rinkosi į Šv. Valentino vakarėlį „Neklauskit meilės vardo“. Vakarėlyje buvo priminta Šv. Valentino dienos atsiradimo istorija. Tiek jaunimas tiek vyresni vakarėlio dalyviai skaitė posmus, aforizmus apie meilę. Sutemus į dangų buvo paleisti širdies formos žibintai. Vakarėlyje skambėjo nuotaikingos dainos apie meilę, poros rungėsi įvairiose atrakcijose.

Vasario 16 d. 14.00 val. Ūdekų kultūros namuose vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas. Koncertavo Ūdekų skyriaus saviveiklininkai. Buvo parodyta muzikinė – literatūrinė kompozicija „ Aš tikrai myliu Lietuvą“ skambėjo solisčių, duetų, mergaičių vokalinio ansamblio, „ Lakštučių“ pačios gražiausios dainos apie Lietuvą.

Vasario 17 d. 14.00 val. prie Ūdekų kultūros namų vyko Užgavėnės „ Griūva žiemos tiltai“. Kol gaspadinės pasiraitojusios rankoves kepė net penkių rūšių blynus: mielinius, bado, lietinius, žemaičių, blynelius su obuoliais mažieji persirengėliai siautė triukšmaudami po kaimą, sveikino kaimiečius su Užgavėnėmis. Paskui sugužėjo prie Ūdekų kultūros namų, kur juos sutiko kanapinis su lašininiu. Visi buvo gausiai aptaškyti vandeniu, pasiprausė sniego likučiuose, po to vyko įnirtinga kanapinio ir lašininio kova. Nugalėjus kanapiniu visi suskubo į „trobą“ valgė garuojančius blynus, mynė mįsles, klausėsi pasakojimų apie Užgavėnių burtus, žaidė ratelius, o namų link pasuko tik tada, kai pilvai buvo kietesni už kaktą.