Menu Close

VASARIO 16-OJI LINKUVOJE

Vasario 16-oją – diena, kai virš galvų visoje Lietuvoje suplazda trispalvės vėliavos. Kiekvienam uždegdamos džiugesį širdyje ir pasididžiavimą savo Tėvyne.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną linkuviai paprastai, be pompastikos, su Lietuva širdyse  rinkosi Linkuvos Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje. Čia Šv. Mišių aukoje vieningai meldėsi už Tėvynę. 

Vėliau šventės dalyviai stabtelėjo Linkuvos kultūros centre. Sugiedojus Tautišką giesmę šiltus sveikinimo žodžius  Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga tarė Linkuvos seniūnijos seniūnės pavaduotoja Valda Navickienė.

Taip pat buvo pristatyta fotografijų paroda „Europa Vydūno pasaulėžiūroje“.

Ši paroda  pasirinkta neatsitiktinai. Vydūnas be visų savo nuopelnų mokslo, muzikos, filosofijos ir kt. srityse buvo didis Lietuvos mylėtojas. Savo laiku daug nuveikė lietuvybės puoselėjimo labui. 2018- ieji Lietuvoje buvo paskelbti Vydūno metais. Ta proga Pagėgių biblioteka organizavo savo krašto fotografų plenerą. Jo rezultatu šiandiena ir gali pasidžiaugti kultūros centro lankytojai.  Parodoje eksponuojamose fotografijose įamžintos vietovės vienaip ar kitaip susijusios su Vydūno veikla. Prie kiekvienos nuotraukos pateiktas komentaras, praturtinantis žiūrovų žinias dar negirdėtais faktais. 

Tradiciškai vasario mėnuo Linkuvos KC – teatrų festivalio „Paslaptis 2022“ laikas. Simboliška, kad šias metais  žiūrovams teatras uždangą praskleidė vasario 16-ąją. Šventės atidarymo spektaklį parodė svečiai iš pamario krašto, Šilutės raj. Tai Usėnų seniūnijos etnografinis teatras „Negelys“ su spektakliu „Vyrai“. Išmoningos režisierės  Jūratės Daugalienės pastatytu pagal Vydūną, Praną Antalkį. Spektaklis apie dviejų kultūrų sankirtą. Žiūrovus persikėlė į laiką, kai, Tilžės vokiečių tarpe ėmė plisti lietuvybė. Ši situacija vietos gyventojams kėlė nepagarbą, juoką ir pašaipas. Net santuokos tarp vokiečių ir lietuvių sulaukdavo didelio visuomenės pasipriešinimo. Tačiau meilė  – ta gaivališka jėga  viską ėmė keisti….